Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 40
· Najnowszy użytkownik: Janusz75
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Samoobrona Kobiet - Bydgoszcz 2019/2020
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: kurs_samoobrony_4_edycja.jpg

 

Startuje rekrutacja do VI edycji realizowanego przez Bydgoski Klub Karate Goju-ryu kursu "Samoobrona Kobiet”.

Rekrutację pań chętnych do wzięcia udziału w kursie prowadzi instruktor samoobrony Tomasz Siewkowski-Tel. +48 603-777-194 e-mail. siewkowski@iogkf-polska.pl

Kurs Samoobrony Kobiet to projekt 10 bezpłatnych kilkugodzinnych szkoleń.

Podczas pierwszych zajęć instruktorzy zaprezentują kursantkom techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku,  ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Relacja z I edycji kursu :)

Liczba uczestników = 30  

Pozostało 5 wolnych miejsc !!!

Zapisy do Sekcji Karate
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: zapisy_2018.jpg

Letni obóz dzieci i młodzieży - Rajgród 2019
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: obz_rajgrd_2019.jpg

Między 5 a 12 lipca w miejscowości Rajgród odbył się 20 obóz sportowo-rekreacyjny Karate Goju-ryu. Jak tylko przyjechaliśmy na miejsce i zobaczyliśmy nasz ośrodek, wiedzieliśmy, że najbliższe dni będą najlepszą przygodą tego lata! W pobliżu ośrodka znajdowało się jezioro z fantastyczną plażą. Treningi odbywały się dwa razy dziennie w trzech grupach, zgodnie z posiadanym przez uczestników stopniem zaawansowania. Pierwsze zajęcia odbywały się rano  podczas porannego rozruchu, drugie w  sali treningowej mieszczącej się w ośrodku. Na treningach dużo czasu poświęcono nauce skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami.

Program obozu przeplatany był wycieczkami jak i zajęciami o charakterze rekreacyjnym ( Aquapark Druskienniki na Litwie, rejs statkiem, dyskoteki, wspólne ognisko itp.), które były urozmaiceniem całego obozu. Wieczorami, gdy temperatura spadała do 25 stopni, nasza uwaga skupiała się na licznych zwycięstwach i dobrej zabawie na boisku. Siatkówka, piłka nożna, badminton to sporty, które cieszyły się naszym największym zainteresowaniem.

Zadowolona była też kadra obozowa. Świetnie zorganizowany obóz, z mnóstwem atrakcji. Wszystkim obecnym na obozie serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału, a tych którzy w tym roku się z nami nie zabrali zachęcamy do przeżycia tej przygody już w przyszłym roku.

Nasz nowy partner klubowy
Bydgoski Klub

 

Obrazy newsów: bank_pocztowy.jpg

Sprawdz Ofertę Banku - zapraszamy


Kurs Samoobrony Kobiet - Bydgoszcz 2019
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: bydgoszcz_samoobrona_2019_-_1.jpg

Ponad 30 kobiet z Bydgoszczy uczestniczyło w kursie samoobrony przygotowanym i prowadzonym przez Bydgoski Klub Okinawa Goju-ryu Karate Do. Zajęcia były bezpłatne. Bezpłatny kurs to nowy pomysł bydgoskiego klubu na promocję tradycyjnego Karate Goju-ryu z Okinawy. Kurs skierowany był do kobiet powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwanie!!!. W siedzibie Bydgoskiego Klubu otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. Niestety mogliśmy stworzyć tylko jedną trzydziestoosobową grupę. Reszta pań trafiła na listę rezerwową. W maju będziemy organizować  kolejną turę kursu - informuje Tomasz Siewkowski główny instruktor prowadzący zajęcia.

Uczestniczki już na pierwszych zajęciach dowidziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się postaw i technik obronny, które mogą być przydatne na ulicy. Są to techniki które były dostosowane do potrzeb naszych kursantek. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ćwicząc po półtorej godziny - Na kurs przyszła między innymi pani Iwona - Chciałam zrobić coś tylko dla siebie. Jestem mamą trójki dzieci, chciałam nauczyć się bronić, na wypadek napadu. Podobnego zdania jest pani Joanna. Tutaj nauczyłam się podstaw samoobrony i przez to mogę czuć się bezpieczniej. To na pewno ciekawe doświadczenie.

oprac./AR/

Życzenia świąteczne Bożonarodzeniowe
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: kartka_swiateczna2018.jpg

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności oraz

Szczęśliwego Nowego Roku 2019 - wszystkim karatekom, trenerom, działaczom oraz sympatykom Bydgoskiego klubu

życzy Zarząd BKOGK

Egzaminy karate - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: egzamin_dojo_2018.jpg

Dnia 05.12.2018r. w Bydgoskim Klubie Okinawa Goju-ryu Karate Do odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie KYU. Egzamin odbył się dla dwóch grup ćwiczących. Pierwsza grupa to osoby początkujące, a druga to młodzież i dorośli. W sumie do egzaminu przystąpiło ponad 40 osób, które przygotowywały się pod bacznym okiem naszych instruktorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim przypieczętowania egzaminem swoich nabytych umiejętności

II edycja kursu Samoobrona Kobiet - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: samoobrona_2018.jpg

 

11 października 2018r zakończyliśmy II edycje kursu Samoobrona Kobiet. Na zajęcia tej edycji zgłosiło się 26 pań z czego, kurs ukończyło 18.

Bezpłatne zajęcia dla kobiet odbywały się dwa razy w tygodniu, po 2 godziny. W takcie 6 tygodni zajęć uczestniczki ciężko pracując poznawały podstawy skutecznej samoobrony opartej na karate Goju Ryu.

Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem.


Umiejętności nabyte podczas tych spotkań, panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Jednak bardzo ważnym i istotnym aspektem tego kursu jest uświadomienie jego uczestniczkom, że to, czy staniemy się ofiarą przestępstwa, może zależeć również od nas. Mogą na to wpływać czynniki dotyczące sposobu naszego zachowania, przebywania lub przechodzenia w miejscach potencjalnych zagrożeń.

Już dziś informujemy, że  III edycja kursu samoobrony kobiet rusza w lutym 2019 r. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod. tel.+48 603-777-194.

Nowy grafik zajeć - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

 

Obrazy newsów: grafik-2018.jpg

Zajęcia dla seniorów - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: senior.jpg

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom postanowiliśmy otworzyć w naszym Klubie sekcje dla seniorów, która będzie pozytywnym miejscem pełnym energii. Ruch, wysiłek fizyczny i zdrowy tryb życia od zawsze stanowiły przedmiot naszej fascynacji. Wierzymy, że przy odrobinie chęci oraz regularnej pracy można osiągnąć każdy cel – utratę kilku zbędnych centymetrów, poprawę kondycji fizycznej czy po prostu zdrowe zmęczenie ;)

Bydgoski Klub to miejsce, do którego zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy stopień wtajemniczenia w arkana ruchu fizycznego. Proponujemy szereg zajęć ruchowych m.i.n. Gimnastyka ogólnorozwojowa, Fitness, Karate, Tai–chi . Warto sprawdzić, co spodoba Wam się najbardziej!

Chcemy, abyście wiedzieli, że każdy dzień jest dobry na to, by zacząć dbać o swoje zdrowie i ciało, a przy odpowiednio dobranym treningu efekty pojawią się szybciej niż się spodziewacie!

Wierzymy, że atmosferę miejsca tworzą ludzie. Przyjdź do nas i twórz ją razem z nami każdego dnia!!! Zajęcia odbywają się w każdy Wtorek, Środę i Piątek w godz. 9:00-12:00. W Bydgoskim Domu Technika NOT ul. Gotowskiego 6.

Trenig z piłką - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: pika.jpg

Piłka gimnastyczna, to świetny sposób na urozmaicenie treningu. Przyczynia się do rozwoju ogólnego mięśni ciała, równowagi i koordynacji.

Ćwiczenia z piłką pozwalają w łatwy sposób wzmocnić różne grupy mięśni. Piłka zwana często rehabilitacyjną jest świetnym przyrządem usprawniającym trening ogólnorozwojowy. Zajęcia z piłkami w dużej mierze polegają na balansowaniu ciałem. Musisz nauczyć się zachować równowagę i prawidłową postawę ciała. Dlatego ćwicząc łapiesz się na tym, że również na co dzień zachowujesz prawidłową sylwetkę.Trzymając się prosto wyglądasz lepiej i jednocześnie dbasz o swój kręgosłup.
Trening na piłkach to doskonała zabawa, która daje sporo frajdy.

  • Wzmacniania mięśni grzbietu
  • Wzmacniania mięśni brzucha
  • Wzmacniania mięśni nóg i pośladków
  • Poprawy kondycji i koordynacji
  • Ćwiczeń wad postawy
  • Leczenia schorzeń neurologicznych
  • Zwiększenia ruchomości w stawach

Nic dodać nic ująć trening z piłką to doskonała alternatywa dla każdego wieku i poziomu sprawności fizycznej.

Wygenerowano w sekund: 0.22 - 138 zapytań MySQL 15,530,725 unikalne wizyty