Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 40
· Najnowszy użytkownik: Janusz75
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Murzasichle 2020 - letni obóz
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: obz_2020.jpg

 

Zarząd bydgoskiego klubu podjął się zorganizowania letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny obóz trwać będzie od 07 lipca do 14 lipca 2020 r w ośrodku wypoczynkowym "Szarotka" w Murzasichle.

Każdy dzień rozpocznie się od porannego rozruchu, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Wspaniała słoneczna pogoda doskonale sprzyjać będze treningom, ponadto liczne zabawy integracyjne. W tym roku program obozu będzie bardzo bardzo  bogaty. Poza tematyczni treningami, grupa uczestniczyć będzie w wielu pieszych górskich wycieczkach np. Dolina pieciu sta Dolina Kościeiska. Punktem kulminacyjnym obozu, będą  egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i Dan.

Dokładamy wszelkich starań aby każdy letni wypoczynek był przygotowany w profesjonalny sposób. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy obóz musi być zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej i posiadać określone  zezwolenia, uprawnienia, a także dobrze prowadzoną dokumentację. Wypełnienie tych obowiązków skutkuje wydaniem zezwolenia przez Kuratorium Oświaty na zorganizowanie obozu/kolonii. Zapewniamy nie tylko wysoki poziom treningów, ale przede wszystkim dbamy o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych OSU !!!

UWAGA RODZICE !!!

Jadąc na Słowację przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżująceg - paszport lub dowód osobisty. Legitymacja szkolna nie jest dokumentem stwierdzającym tożsamość.

Ulotka dot. letniego wypoczynku                         Lista uczestników


Komunikat dot. wyjazdu - 07 lipca - Bydgoszcz ul. Gotowskiego 6 (Dojo) Zbiórka uczestników godz. 05:30

Komunikat dot. powrotu - 14 lipca - Bydgoszcz ul. Gotowskiego 6 (Dojo) godz. 17:00 - 18:00

Egzaminy karate - 2019
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: egzamin_dojo_2018.jpg

Dnia 13.12.2019r. w Bydgoskim Klubie Okinawa Goju-ryu Karate Do odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie KYU. Egzamin odbył się dla dwóch grup ćwiczących. Pierwsza grupa to osoby początkujące, a druga to młodzież i dorośli. W sumie do egzaminu przystąpiło ponad 40 osób, które przygotowywały się pod bacznym okiem naszych instruktorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim przypieczętowania egzaminem swoich nabytych umiejętności

IV Edycja kursu Samoobrona kobiet
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: samoobrona_2018.jpg

 

21 listopada 2019r zakończyliśmy IV edycje kursu Samoobrona Kobiet. Na zajęcia tej edycji zgłosiło się 26 pań z czego, kurs ukończyło 18.

Bezpłatne zajęcia dla kobiet odbywały się dwa razy w tygodniu, po 2 godziny. W takcie 6 tygodni zajęć uczestniczki ciężko pracując poznawały podstawy skutecznej samoobrony opartej na karate Goju Ryu.

Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem.


Umiejętności nabyte podczas tych spotkań, panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Jednak bardzo ważnym i istotnym aspektem tego kursu jest uświadomienie jego uczestniczkom, że to, czy staniemy się ofiarą przestępstwa, może zależeć również od nas. Mogą na to wpływać czynniki dotyczące sposobu naszego zachowania, przebywania lub przechodzenia w miejscach potencjalnych zagrożeń.


Letni obóz dzieci i młodzieży - Rajgród 2019
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: obz_rajgrd_2019.jpg

Między 5 a 12 lipca w miejscowości Rajgród odbył się 20 obóz sportowo-rekreacyjny Karate Goju-ryu. Jak tylko przyjechaliśmy na miejsce i zobaczyliśmy nasz ośrodek, wiedzieliśmy, że najbliższe dni będą najlepszą przygodą tego lata! W pobliżu ośrodka znajdowało się jezioro z fantastyczną plażą. Treningi odbywały się dwa razy dziennie w trzech grupach, zgodnie z posiadanym przez uczestników stopniem zaawansowania. Pierwsze zajęcia odbywały się rano  podczas porannego rozruchu, drugie w  sali treningowej mieszczącej się w ośrodku. Na treningach dużo czasu poświęcono nauce skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami.

Program obozu przeplatany był wycieczkami jak i zajęciami o charakterze rekreacyjnym ( Aquapark Druskienniki na Litwie, rejs statkiem, dyskoteki, wspólne ognisko itp.), które były urozmaiceniem całego obozu. Wieczorami, gdy temperatura spadała do 25 stopni, nasza uwaga skupiała się na licznych zwycięstwach i dobrej zabawie na boisku. Siatkówka, piłka nożna, badminton to sporty, które cieszyły się naszym największym zainteresowaniem.

Zadowolona była też kadra obozowa. Świetnie zorganizowany obóz, z mnóstwem atrakcji. Wszystkim obecnym na obozie serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału, a tych którzy w tym roku się z nami nie zabrali zachęcamy do przeżycia tej przygody już w przyszłym roku.

III Edycja kursu Samoobrona kobiet
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: bydgoszcz_samoobrona_2019_-_1.jpg

Ponad 30 kobiet z Bydgoszczy uczestniczyło w kursie samoobrony przygotowanym i prowadzonym przez Bydgoski Klub Okinawa Goju-ryu Karate Do. Zajęcia były bezpłatne. Bezpłatny kurs to nowy pomysł bydgoskiego klubu na promocję tradycyjnego Karate Goju-ryu z Okinawy. Kurs skierowany był do kobiet powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwanie!!!. W siedzibie Bydgoskiego Klubu otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. Niestety mogliśmy stworzyć tylko jedną trzydziestoosobową grupę. Reszta pań trafiła na listę rezerwową. W październiku będziemy organizować  kolejną turę kursu - informuje Tomasz Siewkowski główny instruktor prowadzący zajęcia.

Uczestniczki już na pierwszych zajęciach dowidziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się postaw i technik obronny, które mogą być przydatne na ulicy. Są to techniki które były dostosowane do potrzeb naszych kursantek. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ćwicząc po półtorej godziny - Na kurs przyszła między innymi pani Iwona - Chciałam zrobić coś tylko dla siebie. Jestem mamą trójki dzieci, chciałam nauczyć się bronić, na wypadek napadu. Podobnego zdania jest pani Joanna. Tutaj nauczyłam się podstaw samoobrony i przez to mogę czuć się bezpieczniej. To na pewno ciekawe doświadczenie.

oprac./AR/

Życzenia świąteczne Bożonarodzeniowe
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: kartka_swiateczna2018.jpg

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności oraz

Szczęśliwego Nowego Roku 2019 - wszystkim karatekom, trenerom, działaczom oraz sympatykom Bydgoskiego klubu

życzy Zarząd BKOGK

Zajęcia dla seniorów - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: senior.jpg

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom postanowiliśmy otworzyć w naszym Klubie sekcje dla seniorów, która będzie pozytywnym miejscem pełnym energii. Ruch, wysiłek fizyczny i zdrowy tryb życia od zawsze stanowiły przedmiot naszej fascynacji. Wierzymy, że przy odrobinie chęci oraz regularnej pracy można osiągnąć każdy cel – utratę kilku zbędnych centymetrów, poprawę kondycji fizycznej czy po prostu zdrowe zmęczenie ;)

Bydgoski Klub to miejsce, do którego zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy stopień wtajemniczenia w arkana ruchu fizycznego. Proponujemy szereg zajęć ruchowych m.i.n. Gimnastyka ogólnorozwojowa, Fitness, Karate, Tai–chi . Warto sprawdzić, co spodoba Wam się najbardziej!

Chcemy, abyście wiedzieli, że każdy dzień jest dobry na to, by zacząć dbać o swoje zdrowie i ciało, a przy odpowiednio dobranym treningu efekty pojawią się szybciej niż się spodziewacie!

Wierzymy, że atmosferę miejsca tworzą ludzie. Przyjdź do nas i twórz ją razem z nami każdego dnia!!! Zajęcia odbywają się w każdy Wtorek, Środę i Piątek w godz. 9:00-12:00. W Bydgoskim Domu Technika NOT ul. Gotowskiego 6.

Trenig z piłką - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: pika.jpg

Piłka gimnastyczna, to świetny sposób na urozmaicenie treningu. Przyczynia się do rozwoju ogólnego mięśni ciała, równowagi i koordynacji.

Ćwiczenia z piłką pozwalają w łatwy sposób wzmocnić różne grupy mięśni. Piłka zwana często rehabilitacyjną jest świetnym przyrządem usprawniającym trening ogólnorozwojowy. Zajęcia z piłkami w dużej mierze polegają na balansowaniu ciałem. Musisz nauczyć się zachować równowagę i prawidłową postawę ciała. Dlatego ćwicząc łapiesz się na tym, że również na co dzień zachowujesz prawidłową sylwetkę.Trzymając się prosto wyglądasz lepiej i jednocześnie dbasz o swój kręgosłup.
Trening na piłkach to doskonała zabawa, która daje sporo frajdy.

  • Wzmacniania mięśni grzbietu
  • Wzmacniania mięśni brzucha
  • Wzmacniania mięśni nóg i pośladków
  • Poprawy kondycji i koordynacji
  • Ćwiczeń wad postawy
  • Leczenia schorzeń neurologicznych
  • Zwiększenia ruchomości w stawach

Nic dodać nic ująć trening z piłką to doskonała alternatywa dla każdego wieku i poziomu sprawności fizycznej.

Letni obóz dzieci i młodzieży - Biały Dunajec 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: biay_dunajec_18.jpgPo 5 latach przerwy ponownie  zorganizowaliśmy  letni obóz dla dzieci i młodzieży w górach. Przez 8 dni 60 karateka z całej Polski przebywało w Białym Dunajcu. Spotkała nas tam masa przygód. Pogoda nas nie rozpieszczała ale daliśmy sobie świetnie radę!!!

W ramach obozu odbyły się treningi karate Goju-ryu, turnieje San Dan Gi i  kata oraz obozowa sayonara z  dyskoteką. Górskie wędrówki połączyliśmy z zabawą i szaleństwem w parkach wodnych, w przepięknej scenerii Tatr.  Był  Gorący Potok oraz baseny geotermalne w Szaflarach gdzie miłośnicy wodnych uciech  mieli do dyspozycji  baseny, zjeżdżalnie oraz kompleks saun. Ale to nie wszystko! Było Zakopane, Gubałówka oraz gwarne i kolorowe Krupówki.

Zgodnie z programem obozu wybraliśmy się na Słowacje. Postanowiliśmy zwiedzić Demianowską Jaskinię Wolności - to był strzał w dziesiątkę !!! Tu po prostu trzeba być i widzieć.  Idąc za przewodnikiem co chwile ukazywały się nam piękne podziemne skalne korytarze, którym nie brakuje tajemniczości i tego swoistego klimaciku jaki tworzą. Po skalnej atrakcji pojechaliśmy do Tatralandii jednego z największych parków wodnych na Słowacji, gdzie mogliśmy korzystać  basenów termalnych ze zjeżdżalniami, wodnymi wulkanami oraz powietrznymi leżakami i gejzerami.

Warto zaznaczyć, że najmłodsza obozowiczka miała 4 lata a najstarszy 57 lat, wszyscy nawzajem się wspierali i sobie pomagali. Kolejny obóz udowodnił szczególnie wśród najczęściej wyjeżdżających, że potrafią być coraz bardziej samodzielni i odpowiedzialni.

Za rok zapraszamy na kolejny obóz sportowy tym razem na Mazurach.

Kurs samoobrony kobiet - Bydgoszcz 2018
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: samoobrona_bydgoszcz.jpg

Wiedzą jak "dokopać" - Zobacz jak z facetami radzą sobie Panie z dzielnicy bydgoskiego Szwederowa

W Bydgoszczy zakończyła się I edycja kursu samoobrony dla kobiet zorganizowana przez Radę Osiedla Szwederowo przy współpracy z bydgoskim stowarzyszeniem Okinawa Goju-ryu . Na I zajęcia tej edycji zgłosiły się 23 osoby, kurs ukończyło 19 uczestniczek.

Podczas zajęć praktycznych kobiety uczyły się podstawowych chwytów, dźwigni, kopnięć, które mogą być wykorzystane przy próbie np. wyrwania torebki czy pobicia oraz tego, gdzie uderzyć napastnika, by obrona była skuteczna. Panie dowiedziały się również, jak mają reagować na zagrożenia oraz jak rozpoznawać potencjalnych napastników.


Jesteśmy przekonani, że kurs samoobrony przyczyni się w dużym stopniu do poprawy poczucia bezpieczeństwa kobiet, a zdobyte umiejętności obrony przed atakiem pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia. Niebawem kolejna edycja kursu - serdecznie zapraszamy !!!

Letni obóz - Władysławowo 2017
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: wadysawowo.jpg

Wakacje rozpoczęły się na dobre!!!  Dla wielu nastał długo wyczekiwany czas odpoczynku !!!

dniach od 13.07.2017 do 20.07.2017 odbył się XVII letni obóz sportowo-rekreacyjny „Władysławowo 2017” organizowany przez ogólnopolskie stowarzyszenie IOGKF POLSKA . Podczas obozu nie było czasu na nudę, co mogą potwierdzić jego zadowoleni uczestnicy! Już pierwszego dnia po pysznym śniadaniu, karatecy wyruszyli by zwiedzić okolicę  i zaczerpnąć świeżego morskiego powietrza.

Każdy kolejny dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu na morskiej plaży, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Wspaniała słoneczna pogoda doskonale sprzyjała treningo, po czym były liczne wycieczki m.in. Hel, zabawy integracyjne, projekcje filmów instruktażowych oraz rozmowy z trenerami na temat specjalistycznego przygotowania do zawodów. Punktem kulminacyjnym obozu, bezdyskusyjnie był egzamin na stopnie szkoleniowe. Przystąpiło do niego 12 osób z Białegostoku, Białogardu oraz Bydgoszczy i Żar . Trzech uczestników nie uzyskało wyższego stopnia. Całość egzaminu trwała prawie dwie godziny. Sporo emocji przyniosły walki. Karatecy potraktowali je bardzo ambicjonalnie.

Mamy nadzieję, że tak jak i nam, każdemu się podobało i jeszcze przez długi czas będzie miło wspominać wspólnie spędzony czas na treningach, plażowaniu i zabawach, 8 wspólnie spędzonych dni przyniosło nam wiele pięknych i niezapomnianych chwil... Na jakiś czas żegnamy się z polskim morzem ale nie wykluczamy, że kiedyś tu wrócimy!!! 

Wygenerowano w sekund: 0.24 - 138 zapytań MySQL 16,287,260 unikalne wizyty