Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 43
· Najnowszy użytkownik: Wojtek_byd
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Bydgoski Klub
Artykuły » Bydgoski Klub » Bydgoski Klub

Bydgoski Klub to jeden z pierwszych klubów tradycyjnego okinawskiego karate goju-ryu w Polsce, który może poszczycić się bogatą historią i sukcesami, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Zaczynaliśmy działalność w 1998 roku, jako Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aktualnie jesteśmy zarejestrowanym Stowarzyszeniem w Krajowym Rejestrze Sądowym w Bydgoszczy. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy posiadający uprawnienia państwowe.

Bydgoski Klub Karate prowadzi działalność o charakterze non profit, mając przedewszystkim na celu promocję aktywnego i zdrowotnego trybu życia. Duży nacisk kładzie się na wyszkolenie techniczne dzieci i młodzieży. Poza treningami tradycyjnego Karate Goju-ryu organizujemy krajowe i międzynarodowe seminaria szkoleniowe dla członków Klubu oraz kadry instruktorskiej. W okresie letnim organizujemy obozy sportowo-rekreacyjne. W naszym Dojo ćwiczy około 50-60 osób.

Obrazy newsów: fotka_tomek11.jpg

Osobom trenującym wpajany jest wizerunek ducha tradycyjnego Karate, którego najwyższym celem jest rozwój osobowości człowieka, a przede wszystkim poszanowanie takich wartości jak praca, rodzina, czy chociażby szacunek dla starszych, którego dzisiaj tak bardzo brakuje. Wspólny trening, wspólne dążenie do celu, przełamywanie własnych słabości, kształtowanie wiary we własne siły, otwartość i życzliwość, panowanie nad emocjami, to istota i sens prawidłowej drogi karate.

Trening karate tradycyjnego jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia w naszym Klubie trwają cztery dni w tygodniu i odbywają się w popołudniowych i wieczornych. W naszych sekcjach prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach nauczania - od początkujących do zaawansowanych.

Bydgoskim Klubem kieruje Zarząd, a głównym instruktorem Dojo jest mgr inż. Tomasz Siewkowski.

Aktualny skład Zarządu Klubu:

  •  Tomasz Siewkowski - Prezes
  •  Krzysztof Flieger - Vice-prezes
  •  Rafał Stefański - Skarbnik
  •  Katarzyna Wolińska - Sekretarz

Skład Komisji rewizyjnej:

  • Jakub Polaszek - Przewodniczący
  • Paulina Katafiasz - członek
  • Anna Wolsztyńska - członek

Sensei Tomasz Siewkowski treningi rozpoczął w 1990 roku. Posiada stopień mistrzowski 5 Dan. Jest wykwalifikowanym instruktorem posiadającym uprawnienia instruktora samoobrony oraz karate Goju-ryu przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

Zajęcia karate prowadzi od 1997 roku. Bardzo lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. Jego pasją pozostaje nauka i doskonalenie sztuki walki. Od maja 2008 roku roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Okinawan Goju-Ryu Karate Do Polska. Należy do grona uznanych organizatorów imprez sportowych. Z jego inicjatywy odbyło się wiele pokazów i zgrupowań.

W 2008 roku był bezpośrednim organizatorem pierwszego w Polsce Międzynarodowego Gasshuku z Sensei Morio Higaonna z Okinawy. W maju 2009 roku po raz pierwszy zorganizował kurs sędziego zawodów sportowych – gościem specjalnym był Sensei Tetsuji Nakamura-7 Dan obecnie Chief instruktor Międzynarodowej Federacji IOGKF. 

Od 2010 roku stałymi instruktorami odwiedzającym bydgoskie Dojo są: Sensei Tetsuji Nakamura - 7 dan z Kanady, Sensei Katsuya Yamashiro - 8 Dan z Japonii - Okinawy, Sensei Masakazu Kuramoto - 7 Dan z Japonii - Okinawy, Sensei Victor Panasiuk - 7 dan z Mołdawii .

 Warto pokreślić istotny aspekt, który często jest pomijany przez trenujących mianowicie Klub, który jest w stanie zorganizować seminaria, szkolenia z wiodącymi instruktorami IOGKF jest klubem dającym gwarancje ciągłego rozwoju i weryfikacji swoich umięjętniości. W bydgoskim klubie, zgrupowania z zagranicznymi instruktorami odbywają się 2 lub 3 razy w roku, gdzie trenujący maja na miejscu dostęp do źródeł wiedzy o sztukach i sportach walki. Kilka razy w roku organizujemy wyjazdy na zgrupowania w kraju i za granicą. Sensei Tomasz bardzo często uczestniczy w zgrupowaniach poza granicami naszego kraju. Daje to gwarancję ciągłego rozwoju instruktora, a co za tym idzie jego uczniów, czyli całego klubu.


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.46 - 136 zapytań MySQL 45,302,808 unikalne wizyty