Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 40
· Najnowszy użytkownik: Janusz75
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Wielkanoc 2019
IOGKF Polska

Obrazy newsów: wielkanoc_14.jpg

Legnica 2019 - I Turniej Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Obrazy newsów: zawody_legnica.jpg

 

I Turniej Karate Goju-ryu w Legnicy


Decyzją Zarządu IOGKF POLSKA miasto Legnica zostało wytypowane do zorganizowania Ogólnopolskiego Turnieju Karate Goju-ryu pod nazwą TSURU CUP.

Będzie to prestiżowa impreza, w której rywalizować będą ze sobą aktualnie najlepsi zawodnicy Karate Goju-ryu w konkurencji kata i kumite. Turniej przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dla najmłodszysz zostanie rozegrany turniej San Dan Gi.

Szczegóły zamiescimy niebawem. OSU!

Okinawa 2019 - Okinawa Dento Karate-do Gishiki
IOGKF Okinawa

Obrazy newsów: okinawa_budosai_2019.jpg

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 roku w Japonii na wyspie Okinawa odbędzie się 7 dniowy staż karate Międzynarodowej Federacji IOGKF - Okinawa Dento Karate-do Gishiki.

Polskę reprezentować będzie 19 osobowa kadra na czele z  Sensei Tomaszem Siewkowskim 5 Dan z Bydgoszczy  głownym instruktorem ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF POLSKA.

Wszystkie treningi odbędą się w w dwóch nowoczesnych kompleksach sportowych - Karate KAI KAN oraz Okinawa Prefectual Budokan mieszczącym się w parku Onoyama. Głównymi instruktorami prowadzącym zajęcia będą: Sensei Morio Higaonna 10 Dan, Sensei Tetsuji Nakamura 7 Dan oraz wielu innych znakomitych karateka. 

Pomimo napiętego progamu szkoleniowego reprezentanci ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF POLSKA mają  zamiar pojechać do wielkiego Okinawa Aquarium, zwiedzić zamek Shurijo, w którym mieszkał zarządca Okinawy, przejść Kokusai dori - najdłuższą ulicą handlową na Okinawie by kupić upominki najbliższym.

Łeba 2019 - Ogólnopolskie seminarium Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Obrazy newsów: gasshuku_lbork.jpg

Registration Gasshuku -2019 
   
Obrazy newsów: flagapolska.jpg  
   Poland, Łeba Gasshuku-2019
       
Mazury 2019 - Letni obóz karate
IOGKF Polska

Obrazy newsów: mazury_2019_w_1.jpg

 

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Okinawan Goju-ryu Karate-Do Polska podjął się zorganizowania letniego wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Tegoroczny obóz trwać będzie od 05 - 12 lipca 2019r.

UWAGA RODZICE !!!

1. Lista uczestników obozu        2. Ulotka - Obóz 2019      3. Karta obozowa 

Każdy dzień rozpocznie się od porannego rozruchu, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Punktem kulminacyjnym obozu, będą egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i Dan. Dokładamy wszelkich starań aby każdy letni wypoczynek był przygotowany w profesjonalny sposób. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy obóz musi być zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej i posiadać określone  zezwolenia, uprawnienia, a także dobrze prowadzoną dokumentację. Wypełnienie tych obowiązków skutkuje wydaniem zezwolenia przez Kuratorium Oświaty na zorganizowanie obozu/kolonii. Zapewniamy nie tylko wysoki poziom treningów, ale przede wszystkim dbamy o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych OSU !!!

Jadąc na Litwę przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżująceg - paszport lub dowód osobisty. Legitymacja szkolna nie jest dokumentem stwierdzającym tożsamość.

Oficjalne logo 40-lecia IOGKF
IOGKF International

 

Obrazy newsów: logo_1.jpg

Gdynia 2019 - Warsztaty Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Obrazy newsów: gdynia_2019.jpg

 

Z inicjatywy Sensei Marka Bajkowskiego 23 marca w Gdyni odbyły się warsztaty okinawskiego karate Goju-ryu. Zawodnicy szkolili się pod okiem doświadczonego instruktora Sensei Tomasz Siewkowskiego - 5 Dan z Bydgoszczy.

Sobotnie spotkanie zostało podzielone na trzy bloki tematyczne. Intensywna rozgrzewka pózniej kihon, następnie Sensei Tomasz Siewkowski przeszedł do kata. Zaczęliśmy od Geki Sai Dai Ich i Ni poprzez Saifa, Sanchin aż dośliśmy do kata Sepai.

Szczególnie skupiliśmy się na Sanchin. Techniki zawarte w Sanchin mają fundamentalne znaczenie dla karate  Goju-ryu. Istotne znaczenie ma też czas i prędkość wykonania kata. W pozostałych kata Sensei Tomasz zwracał szczególną uwagę na „czystość” wykonywanych form, poprawiając błędy, a następnie wyjaśniał wątpliwości co do interpretacji ruchów.

Ostatnią cześć poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników i łączenia technik uderzeniowych ręcznych z kopnięciami, rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Goju-ryu.

Przez cały czas szkolenia panowała miła i przyjacielska atmosfera. Kolejne tego typu wydarzenie zaplanowane jest na czerwiec br. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

Mołdawia 2019 - Międzynarodowe seminarium Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Obrazy newsów: gasshuku_modawia_2019.jpg

W dniach od 28 lutego do 4 marca po raz czwarty odwiedziliśmy Mołdawie. Dwunastoosobowa karda IOGKF Polska udała się na seminarium Karate Goju-ryu, które poprowadził Sensei Victor Panasiuk - 7 Dan. Podróż samolotem do Kiszyniowa przebiegła bez zawirowań. Podobnie jak rok temu Sensei Victor zadbał o nasz transport z lotniska do miasta. Po zakwaterowaniu w hotelu pojechaliśmy do dojo.

Okazało się, że w seminarium udział wezmą także instruktorzy z Ukrainy, Rosji, Rumuni, Kazachstanu oraz Polski. Szkolenie z Sensei Victor Panasiuk jak zwykle przynosi dużo dobrej i ugruntowanej wiedzy, którą sensei zdobywał przez wiele lat, trenując pod okiem Senseia Morio Higaonna 10 Dan czy w Chinach trenując styl Białego Żurawia. Treningi były rano i wieczorem. Tym razem mottem przewodnim było: Tensho, Seiyunchin oraz elementy kumite wykonywane w stójce i w parterze. Sensei Victor tłumaczył szczegóły, korygował błędy pokazując bunkai kata rozszerzone o elementy białego żurawia. W przerwach treningu tradycyjnie odbywał się ceremoniał picia zielonej herbaty.

Po za treningami mięliśmy czas na zwiedzanie. W Kiszyniowie wato zobaczyć Cerkiew Narodzenia Pańskiego przy głównym placu, łuk tryumfalny wznoszący się po drugiej stronie ulicy oraz siedzibę parlamentu. W trakcie tej wizyty z całą grupą pojechaliśmy zwiedzać Cricove-to najpopularniejsza mołdawska winnica. Znajdziemy tu wina z całego świata gromadzone przez lata. Jest to ogromny skarb, zarówno dla samej winnicy, jak i kraju. Mimo zmęczenia wywołanego treningami oraz zwiedzaniem Kiszyniowa wszyscy wróciliśmy do domów z uśmiechem na ustach, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień – na pewno nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym kraju.

Tokyo 2019 - Pokaz tradycyjnych sztuk walki
IOGKF International

Obrazy newsów: morio_higaonna_2019.jpg

3 lutego w Tokyo podczas obchodów 40-lecia Stowarzyszenia Japońskich Tradycyjnych Sztuk Walki (Nihon Kobudo Kyokai)  w hali widowiskowej Nippon Budokan zorganizowano 42-gie pokazy Tradycyjnych Japońskich Sztuk Walki.

Miedzynarodową Federację IOGKF reprezentowali Sensei Morio Higaonna - 10 Dan oraz Sensei Masakazu Kuramoto - 7 Dan. Na tym wydarzeniu Sensei Morio  Higaonna otrzymał specjalną nagrodę, za wkład w zachowanie i rozwój tradycyjnych sztuk walki.

Gratulacje dla Sensei Morio Higaonna !!!

Bydgoszcz 2019 - Warsztaty karate i konsultacje kadry instruktorów
IOGKF Polska

Obrazy newsów: bydgoszcz_trening_2019.jpg

Pierwsze w 2019 roku szkolenie dla kadry instruktorów i ich asystentów mamy za soba!!! W szkoleniu udział wzieło 35 uczestników IOGKF Polska w tym 2 nowych przedstawicieli.

Sobotnie spotkanie zostało podzielone na dwa bloki tematyczne. Intensywna rozgrzewka pózniej kihon, następnie Sensei Tomasz Siewkowski - 5 Dan przeszedł do kata. Zaczęliśmy od Geki Sai Dai Ich i Ni poprzez Saifa, Sanchin aż dośliśmy do kata Kururunfa. Sensei zwracał szczególną uwagę na „czystość” wykonywanych form, poprawiając błędy, a następnie wyjaśniał wątpliwości co do interpretacji ruchów. 

Niedzielne spotkanie podobnie zostało podzielone na  dwa bloki tematyczne. W  pierwszej części skupiliśmy się na treningu Sanchin i Tensho. Sensei Tomasz podkreślał wykorzystywanie naturalnych ruchów ludzkiego ciała. Szczególną uwagę zwrócił na poprawności wykonywanych technik oraz oddychanie.

Ostatnią jednostkę treningową poświęciliśmy kumite – czyli treningu walki sportowej. Uczestnicy stażu trenowali elementy walki pod ścisłym nadzorem. Sensei Tomasz Siewkowski nie kryl zadowolenia z zaangażowania całej grupy. Niebawem kolejne szkolenie – zapraszamy wszystkich zainteresowanych. OSU!! 

Święta 2018/2019
IOGKF International

Obrazy newsów: kartka_iogkf_2018.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.34 - 137 zapytań MySQL 11,671,618 unikalne wizyty