Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 40
· Najnowszy użytkownik: Janusz75
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Letni obóz dzieci i młodzieży - Murzasichle 2020
IOGKF Polska

Obrazy newsów: murzasichle_2020.jpg

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Okinawan Goju-ryu Karate-Do Polska podjął się zorganizowania letniego wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Tegoroczny obóz trwać będzie od 07 lipca do 14 lipca 2020 r w ośrodku wypoczynkowym "Szarotka" w Murzasichle.

Każdy dzień rozpocznie się od porannego rozruchu, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Wspaniała słoneczna pogoda doskonale sprzyjać będze treningom, ponadto liczne zabawy integracyjne. W tym roku program obozu będzie bardzo bardzo  bogaty. Poza tematyczni treningami, grupa uczestniczyć będzie w wielu pieszych górskich wycieczkach np. Dolina pieciu sta Dolina Kościeiska. Punktem kulminacyjnym obozu, będą  egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i Dan.

Dokładamy wszelkich starań aby każdy letni wypoczynek był przygotowany w profesjonalny sposób. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy obóz musi być zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej i posiadać określone  zezwolenia, uprawnienia, a także dobrze prowadzoną dokumentację. Wypełnienie tych obowiązków skutkuje wydaniem zezwolenia przez Kuratorium Oświaty na zorganizowanie obozu/kolonii. Zapewniamy nie tylko wysoki poziom treningów, ale przede wszystkim dbamy o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych OSU !!!

UWAGA RODZICE !!!

Jadąc na Słowację przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżująceg - paszport lub dowód osobisty. Legitymacja szkolna nie jest dokumentem stwierdzającym tożsamość.

Komunikat dot. wyjazdu - 07 lipca - Bydgoszcz ul. Gotowskiego 6 (Dojo) Zbiórka uczestników godz. 05:30

Komunikat dot. powrotu - 14 lipca - Bydgoszcz ul. Gotowskiego 6 (Dojo) godz. 17:00 - 18:00

International gasshuku - Polska 2020
IOGKF Polska

Obrazy newsów: gasshuku_2020.jpg

 

W dniach od 15 do 17 maja w grodzie nad Brdą odbędzie się III międzynarodowe seminarium tradycyjnego Karate Goju-ryu federacji IOGKF.

Głównymi instruktorami będą: Sensei Masakazu Kuramoto - 7 Dan z Okinawy oraz Sensei Victor Panasiuk - 7 Dan z Mołdawii.

Pierwsza część stażu obejmować będzie analizę kata stylu Goju-ryu, natomiast druga część to bunkai oraz elementy walki - kumite. Szczegółowy plan wizyty (5 dni) podamy niebawem. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!! Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 603-777-194 Sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!


 

Obrazy newsów: flagapolska.jpg

   

Polska, Bydgoszcz Gasshuku-2020

 Formularz ucestnictwa

 
   

Obrazy newsów: flaga-rosjijpg.jpg

   

Польша, Семинар-2020

REGISTRATION FORM GASSHUKU POLAND

 
   

Obrazy newsów: flagabrytyjska.jpg

   

Poland, Bydgoszcz Gasshuku-2020

REGISTRATION FORM GASSHUKU POLAND

 
   

 


     Seminarium dla instruktorów - Mołdawia 2020
IOGKF International

Obrazy newsów: modawia_2020.jpg

 

W dniach od 13 do 15 marca 2020r w Mołdawii  odbędzie się szkolenie dla instruktorów Międzynarodowej Federacji Okinawa Goju-ryu Karate-Do (IOGKF).

Polskę reprezentować będzie 10 osobowa kadra instruktorów.

Głównym instruktorem prowadzącym będzie Sensei Victor Panasiuk 7 Dan.

Polskę reprezentować będzie 12 osobowa kadra instruktorów z takich maiast jak:Bydgoszcz, Legnica, Radom, Warszawa, Wrocław oraz Żary.

Pomimo napiętego progamu szkoleniowego reprezentanci ogólnopolskiego stowarzyszenia mają  zamiar zwiedzić Kiszyniów w szczególności zwiedzanie jednego z najstarszych monastyrów Besarabii – Capriana z XV w. ze wspaniałymi freskami.

Będzie także wizyta w słynnym zakładzie winiarskim  w CRICOVA – (130 km podziemnych tuneli, galerii i sal). Każdy tunel przypomina ulicę i ma swoją nazwę pochodzącą od gatunku wina, które tam leżakuje; np. „Aligote”, „Feteasca”, „Cabernet”. Na koniec bedą  zakupy upominków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!! Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 603-777-194 Sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!

Tradycyjne Karate Gishiki - Okinawa 2021
IOGKF International

Obrazy newsów: okinawa_2021.jpgCzłonkowie IOGKF,

Chciałbym poinformować wszystkich członków IOGKF, że planujemy zorganizować Tradycyjne Karate Gishiki na Okinawie latem 2021 roku. Jesteśmy gospodarzem tego światowego wydarzenia co cztery lata (od ostatniego wydarzenia minęło trzy lata, ponieważ obchodziliśmy naszą 40 rocznicę a także chcieliśmy uniknąć w tym samym czasie organizowanych Igrzysk Olimpijskich w Tokio). Głównym powodem organizacji tego wydarzenia na Okinawie w przyszłym roku jest promocja Tradycyjnego Karate wśród obywateli Okinawy i Japonii, a także rządu, w celu dalszego apelowania o rejestrację Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Higaonna Sensei wraz z mistrzami trzech innych głównych Tradycyjnych styli Karate z Okinawy (Shorin Ryu, Matsubayashi Shorin Ryu i Uechi Ryu) utworzyli korporację „Okinawa Traditional Karate UNESCO niematerialne dziedzictwo kultury” (nazwa wstępna) i pracują razem, aby osiągnąć ten cel. Pan Nobuyuki Nakahara (doradca finansowy obecnego premiera Japonii, Shinzo Abe) popiera wniosek Higaonna Sensei o rejestrację w UNESCO. Musimy działać teraz. Jeśli obecny rząd japoński / premier się zmieni, stracimy połączenie i stracimy impet. Oczywiście jest to świetna okazja dla wszystkich naszych członków, aby zobaczyć i trenować u naszego Mistrza Morio Higaonna. Ma teraz 81 lat i czekanie czterech lat to dużo czasu. Higaonna Sensei jest w świetnej formie i musimy się od niego uczyć teraz, nie później. Przekładamy Europejskie Gasshuku w Porto na 2022 roku, a turniej MCF i World Karate w Kanadzie na późniejszą datę.

Chciałbym zachęcić wszystkich naszych członków, aby wzięli udział w tym wydarzeniu na Okinawie. Oficjalna data zostanie potwierdzona później. W tym momencie planujemy zarezerwować ostatni tydzień lipca 2021r.

Tetsuji Nakamura
IOGKF

Sensei Tetsuji Nakamura - podsumowanie roku i życzenia noworoczne
IOGKF International

Obrazy newsów: nakamura_sensei_2020.jpg

 

Pod koniec roku 2019 chciałbym podziękować wszystkim naszym członkom i ich rodzinom za zaangażowanie w nasz styl. Naszą misją jako organizacji jest ochrona i zachowanie tej niematerialnej kultury Okinawa Goju-Ryu i przekazanie jej następnemu pokoleniu.

Specjalne podziękowania dla głównych instruktorów naszych krajów, a także instruktorów dojo za codzienną ciężką pracę w nauczaniu i organizowaniu wydarzeń. Wierzę, że nauczanie tradycyjnego karate pomaga naszym uczniom stać się lepszymi osobami zarówno po stronie fizycznej, jak i mentalnej. W ten sposób wspieramy nasze społeczności i pomagamy społeczeństwu stać się lepszym w codziennym życiu.

Higaonna Sensei bardzo ciężko pracuje, aby zarejestrować Okinawskie Tradycyjne Karate na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym celu zmieniliśmy nazwę tegorocznej imprezy na „Tradycyjne Karate Gishiki” zamiast „Budosai”. Latem mieliśmy ponad 1000 członków z 50 krajów na Okinawie. Wydarzenie było ogromnym sukcesem. Chciałbym podziękować wszystkim członkom, którzy przybyli na to wydarzenie. Świętowaliśmy również 40-lecie IOGKF.
Życzę wszystkim naszym członkom i ich rodzinom udanego roku 2020, szczęścia i radości  

Tetsuji Nakamura
IOGKF Chief Instructor

Seminarium i egzaminy na czarny pas
IOGKF International

Obrazy newsów: czarne_pasy_2019.jpg

W ostatni weekend października w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy odbyło się międzynarodowe seminarium okinawskiego Karate Goju-ryu. W seminarium, które poprowadzili Sensei Masakazu Kuramoto - 7 Dan z Okinawy oraz Sensei Victor Panasiuk - 7 Dan z Mołdawii wzięło  ponad 130 karateków z całej Polski oraz goście z Mołdawii, Ukrainy, Białorusi.

Organizatorem Seminarium był Bydgoski Klub Okinawa Goju-ryu na codzień kierowany przez shihan Tomasza Siewkowskiego - 5 Dan.

Treningi poświęcone były głównie analizie kata i bunkai. Nie zabrakło także elementów poruszania się oraz kombinacji zastosowania rożnych technik ręcznych i nożnych w kumite.  Czas pomiędzy treningami wykorzystany był także na konsultacje dotyczące organizacji najbliższych mistrzowskich imprez. Sensei Kuramoto, Sensei  Panasiuk to kopalnia wiedzy nie tylko z zakresu dydaktyki i szkolenia, ale przede wszystkim historii karate. Obaj instruktorzy starają się przekazać jak najwięcej swojej wiedzy.

Podczas seminarium 16 osób Ogólnopolskiego Stowarzszenia IOGKF POLSKA zdało pozytywnie egzaminy na wyższe stopnie mistrzowskie Dan oraz stopień 1 Kyu. W niedzielę na zakończenie seminarium  Sensie Tomasz Siewkowski, zapowiedział kolejne takie spotkanie, które jest zaplanowane na maj 2020r. Przyjaźń, świetna atmosfera i wytężona praca to klucze do znakomitego zgrupowania, które chcemy powtórzyć !!!!

Spłonął zamek Shuri na Okinawie
IOGKF Polska

Obrazy newsów: okinawa_shuri.jpgDrewniana konstrukcja pochodzącego z XIV w. zamku Shuri na Okinawie prawie doszczętnie została zniszczona przez pożar. Budowla znajdowała się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i była chlubą prefektury Okinawa.

Ogień pojawił się ok. godz. 2:40 nad ranem i został zauważony przez pracowników ochrony, którzy natychmiast wezwali straż pożarną. Akcja gaśnicza rozpoczęła się jeszcze przed godz. 3 czasu lokalnego, ale ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, bo konstrukcja budowli była drewniana.  Został z niej właściwie tylko szkielet. To straszliwy szok – powiedział jeden z naocznych świadków. Wstępne ustalenia straży pożarnej wskazują, że doszło do przegrzania instalacji alarmowej, co doprowadziło do samozapłonu i zniszczenia 600-letniego budynku.

Zamek Shuri w Naha był przez stulecia siedzibą władców niezależnego od Japonii Królestwa Ryukyu. Jego początki sięgają XIV stulecia. W przeszłości był wielokrotnie trawiony przez ogień; m.in. w 1945 r. podczas bitwy o Okinawę, gdy oddziały japońskie wydrążyły pod budowlą tunel, ostrzeliwany następnie przez aliantów. Zawsze był jednak odbudowywany. Był dumą Okinawy i jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Japonii.

IOGKF Polska - Okinawa Dento Karate-do Gishiki 2019
IOGKF International

Obrazy newsów: iogkf_gishiki_2019.jpg

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 roku w Japonii na wyspie Okinawa odbył się 7 dniowy staż okinawskiego karate Goju-ryu Międzynarodowej Federacji IOGKF - Okinawa Dento Karate-do Gishiki. Nasz kraj reprezentowała 21 osobowa kadra na czele z Sensei Tomaszem Siewkowskim 5 Dan z Bydgoszczy głownym instruktorem ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF POLSKA.

Wszystkie treningi odbywały się w w dwóch nowoczesnych kompleksach sportowych - Karate KAI KAN oraz Okinawa Prefectual Budokan mieszczącym się w parku Onoyama. Głównymi instruktorami prowadzącym zajęcia byli: Sensei Morio Higaonna 10 Dan, Sensei Bakkies Laubscher 9 Dan, Sensei Tetsuji Nakamura 7 Dan oraz wielu innych znakomitych karateka. 

Dzieki wsparciu sponsora reprezentanci ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF POLSKA udali sie do wielkiego Okinawa Churaumi Aquarium, zwiedzaliśmy zamek Shuri Castle oraz piekny chiński ogród - Fukushuen Garden. Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy  zakupy na słynnej ulicy Kokusai dori, wieczorem sayonara party w tradycyjnej restauracji - Foto relacja  niebawem!!

IOGKF World Gishiki 2019
IOGKF International

Obrazy newsów: iogkf_gishiki_2019_2.jpg

Oficjalne logo 40-lecia IOGKF
IOGKF International

Obrazy newsów: logo_1.jpg

Legnica 2019 - Turniej Karate Tsuru - Cup
IOGKF Polska

Obrazy newsów: legnica_zawody_2019.jpg

W dniu 25 maja w V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza w Legnicy odbył się turniej karate Tsuru-Cup. W turnieju wzięło udział 70 zawodników z klubów z Legnicy, Niepoględzia, Żar i Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy turniej organizowany przez Klub Sztuk Walki "Shodan" jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Rozegrano 16 konkurencji w tym Tor przeszkód dla osób z niepełnosprawnością - w tej konkurencji wzięli udział zawodnicy z Żar i Legnickie Stowarzyszenie "Otwórz Serce"

Serdecznie dziękujemy instruktorom i sędziom, którzy pomogli nam w organizacji Tsuru-Cup: Tomasz Siewkowski Krzysztof Lehmann Marek Wołoszyn Marcin Gołek Justyna Wydra Anna Piotrowska Marcin Skuła. Dziękujemy Justyna Wydra za przygotowanie filmików z walk. Dziękujemy Aleksandra Palewicz za przesłanie zdjęć. Specjalne podziękowania dla Marek Moi za przygotowanie, obrobienie pięknych zdjęć dzięki, którym nasza impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy firmom i organizacjom, które pomogły w organizacji imprezy. Decathlon Legnica Natalia Natalia Mateusz Martin - dziękujemy za trofea sportowe i bony na zakupy w sklepie Decathlon. KARATESHOP.PL / KARATESHOP.COM Tomasz Misiak - dziękujemy za przekazanie pasów zawodniczych i sprzętu sportowego przydatnego w organizacji turnieju. Auchan - dziękujemy za przekazanie wody i napojów izotonicznych dla zawodników. IOGKF Polska Tomasz Siewkowski - dziękujemy za przekazanie koszulek IOGKF przeznaczonych na nagrody oraz nagród pieniężnych.

Fotorelacja z zawodów-zobacz!!!

Prezes Klubu Sztuk Walki "Shodan"
Odpowiedzialny za szkolenie i organizację imprez sportowych IOGKF Polska
Jerzy Łabiński

Wygenerowano w sekund: 0.21 - 137 zapytań MySQL 15,813,458 unikalne wizyty