Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 39
· Najnowszy użytkownik: PatrycjaPaulina86
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
· Honbu Dojo - Otwarte
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Wakacyjny kurs
IOGKF Polska

Obrazy newsów: wakacyjny_kurs.jpg

Zostajesz w mieście…

Chcesz popracować nad formą… wzmocnić ciało i ducha …odchudzić się…poprawić naciąg, siłę i sprężystość mięśni a przy okazji nauczyć się prostych technik skutecznej samoobrony - to w sam raz dla Ciebie!!!

Dołącz do treningów wakacyjnych w Bydgoskim Klubie i utrzymaj formę.

Wschodnie sztuki walki takie jak np. karate to wspaniały pomysł na sport dla dzieci czy młodzieży. To doskonały pomysł na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i oderwanie od komputera czy telewizora. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To nauka samodyscypliny, systematyczności, koncentracji, oraz doskonalenia swojego młodego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka "trening" stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów, osiągania sukcesów.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 18:30-20.00 w Bydgoskim Domu Technika NOT ul. Rumińskiego 6. Sala nr 31. Chętnych prosimy o zgłaszanie sie pisząc e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl lub dzwoniąc pod tel.  +48 603-777-194

Letni obóz Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Obrazy newsów: obz_2017.jpg

Szczegóły dot. letniego wypoczynku dzieci i młodzieży:

1. Lista uczestników obozu - zobacz  

2. Karta uczestnika obozu - pobierz

3. Leni wypoczynek dzieci i młodzieży został zgłoszony do kuratorium pod nr 34745/KUJ/2017 w dniu 20.06.2017r.

Kierownikiem obozu jest Sensei Tomasz Siewkowski tel. 603-777-194.

Wychowawcami obozu są: Sempai Aleksandra Mąka, Sensei Cezary Furmaniak, Sensei Marek Wołoszyn.

 4. Wyjazd uczestników obozu odbędzie się 13 lipca 2017. Miejsce zbiórki Honbu dojo ul. Rumińskiego 6 godzina 9:30

5. Powrót uczestników obozu - 20 lipiec 2017. Miejsce przyjazdu Honbu dojo ul. Rumińskiego 6 godzina 14:30 - 15:00

Uwaga: Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnych !!!

 Aktualizacja na dzień 09.07.2017r

Międzynarodowe seminarium karate
IOGKF International

Obrazy newsów: nakamura_sensie_2017.jpg

 

W niedzielę w sali Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy  zakończyło się Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego- Okinawan Goju-ryu Karate Do, które prowadził sensei Tetsuji Nakamura -7 Dan  – wieloletni student i asystent senseia Morio Higaonna 10 Dan. Obecnie Iogkf Word cheif instruktor.

W szkoleniu w dniach 2-4 czerwiec uczestniczyło ok 150 karateków z klubów z całej Polski oraz goście z Rumunii i Słowacji. Koordynatorem seminarium był sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan.

Nowe czarne pasy IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

Obrazy newsów: czarny_pas_iogkf.jpg

 

 

Serdeczne gratulacje dla dwóch członków ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF Polska, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin na 1 Dan i 2 Dan przed Sensei Tetsuji Nakamurą 7 Dan z Kanady. Tym samym kadra naszego ogólnopolskiego stowarzyszenia powiększa się o nowych wykwalifikowanych instruktorów, dzięki którym będziemy mogli dalej rozwijać poziom sportowy oraz organizacyjny. 

Najnowszy wykaz czarnych pasów IOGKF POLSKA

Turnieju karate w Pruszczu Gdańskim
IOGKF Polska

Obrazy newsów: pruszcz_pomorski_2017.jpg

W dniu 09.04.2017, w Pruszczu Gdańskim odbył się III miedzyklubowy turniej Karate Goju-ryu  dzieci i młodzieży. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach: Kata, San dan gi, Kumite, Zapasy Sumo oraz Techniki ciosów i kopnięć. W zawodach wystartowało prawie 140 zawodników z takich klubów jak: Pruszcz Gdański, Gdynia, Włynówko oraz Choczewo. Każde dziecko mogło wybrać dwie konkurencje odpowiadające ich upodobaniom. Od poczatku dało sie odczuc jak wielkie emocje udzielają sie zawodnikom i ich rodzicom. Były usmiechy i łzy szczęścia, ale i łzy smutku, a nawet i rozpacz po przegranej.

Pojedynki były bardzo emocjonujące zarówno dla małych i  dużych zawodników a w szczególności dla ich rodziców. Objawiły się także nowe talenty, które w niedalekiej przyszłości będą miały okazje wystąpić na ogólnopolskim turnieju „Okinawa Cup” w Bydgoszczy. Momentem kulminacyjnym turnieju było przeciąganiu liny pomiędzy Pruszczem Gdańskim a "resztą świata". Wygrali ci drudzy!

Najlepsi zawodnicy otrzymali  pamiątkowe medale i puchary.  Były także nagrody rzeczowe, za zwycięstwo w każdej konkurencji.  Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom za wsparcie i za okazałą pomoc. Miejmy nadzieję, że zawody staną się imprezą cykliczną, przyciągającą coraz więcej zainteresowanych. Do zobaczenia za rok. Tym razem spotykamy sie w Gdyni.  MB

Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Łódz 2017
IOGKF Polska

Obrazy newsów: konferencja_2017.jpg

 

W sobotę 8 kwietnia br odbyła się niezwykła konferencja Naukowa dotycząca Zaszczepieniea Kultury Japońskiej w Polsce - wymiar zdrowotny, społeczny, edukacyjny i filozoficzny sztuk walki. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

Organizatorzy: Japan Karate DoRyobu-Kai, Fundacja Surei No Mon, International Okinawa Goju-ryu Karate Do Federation - Polska, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Aikido OSA, Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi.

Organizatorzy dziękują bardzo, Komitetowi Naukowemu Konferencji pod kierownictwem pana prof. hab. Wojciecha J. Cynarskiego, wszystkim wykładowcom za niezwykle ciekawe wykłady.

Dziękujemy również Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej za udostępnienie swojej sali do dyspozycji prelegentów.

Zapraszamy na kolejną edycje - listopad/grudzień 2017.

Warsztaty karate - Kurs pierwszej pomocy

Obrazy newsów: pierwsza_pomoc.jpg

1 kwietnia 2017 roku w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbył się kolejny staż treningowy dla czarnych i brązowych pasów połączony z kursem udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu udział wzięły ośrodki z Bydgoszczy, Białogardu, Gdańska, Gdyni, Legnicy, Sępólna Krajeńskiego, Koszalina, Włynkówka, oraz Warszawy. Przećwiczyliśmy materiał kata: od Gekisai Dai Ich do Sesan następnie skupiliśmy się na treningu kaki-e. Każde zgrupowanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, różnych taktyk dotyczących samoobrony.

Po 3 godzinnym treningu rozpoczęliśmy szkolenie, którego celem było nabycie praktycznych umiejętności w rozpoznawaniu nagłych stanów zagrożenia życia i postępowaniu z poszkodowanym do czasu przekazania jego wykwalifikowanym służbom ratunkowym. Ideą spotkania było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo i jakość udzielonej pomocy (wpływ prawidłowej oceny stanu poszkodowanego na skuteczność udzielania pierwszej pomocy). Szkolenie prowadzone było przez ratowników medycznych. Zostaliśmy podzielił na dwie grupy. Zajęcia miały charakter symulowanych zdarzeń medycznych, by jak najbardziej przybliżyć uczestnikom warunki, w jakich może znaleźć się potencjalny poszkodowany. Szczególnie zapamiętamy ćwiczenia na fantomach. Każdy uczestnik otrzymał materiały pomocnicze z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy realizowali zadania niezwykle kreatywnie, a nawet z zaskakującą inwencją. W roli prowadzących wystąpili:Krzysztof Błoński – ratownik medyczny, Jerzy Łabiński – ratownik medyczny oraz Anna Piotrowska – inspektor ds. BHP i P.POŻ

Mołdawia - Seminarium dla instruktorów

Obrazy newsów: modawia_trening.jpg

W dniach od 15 do 19 marca 2017 roku Sensei Tomasz Siewkowski, Sensei Eugeniusz Krempeć oraz Sensei Marcin Janer odbyli podróż do Mołdawii na szkolenie dla instruktorów pod przewodnictwem Sensei Victor Panasiuk -7 Dan. Podróż samolotem do Kiszyniowa trwa. ok. 1.40 min. Na dzień dobry widać, że jest to kraj, w którym panuje większy luz i swoboda:-) Sensei Victor zadbał o nasz transport z lotniska do miasta. Po zakwaterowaniu w hotelu poszliśmy na wspólny obiad. Okazało się, że w seminarium udział wezmą także instruktorzy z Ukrainy.

Szkolenie z Sensei Victor Panasiuk -7 Dan jak zwykle przynosi dużo dobrej i ugruntowanej wiedzy, którą sensei zdobywał przez wiele lat, trenując pod okiem Senseia Morio Higaonna 10 Dan czy w Chinach trenując styl Białego Żurawia.  Sensei Victor, pokazał nam, że trzeba trenować przez całe życie, codziennie dbać o organizm i pozostawać w dobrej formie, co jest w karate  bardzo istotne. W trakcie pięciodniowego spotkania odbyły się 4 sesje treningowe, po 5 godzin. Mottem przewodnim był SANCHIN, oraz KAKIE. Nie zabrakło jednak czasu na trening pozostałych kata. Sensei Victor chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Tłumaczył szczegóły i korygował błędy. Jego trening scharakteryzował typowo chiński powiew np. tłumaczenie ukrytych elementów kata, czy ceremoniał picia zielonej herbaty w przerwach treningowych. Sensei pokazał multum bunkai rozbudowanych o elementy białego żurawia. Niektóre bunkai były trudne.  Wymagały skupienia, żeby móc je potem wprowadzić do swojego treningu. Podsumowując seminarium można zaliczyć jako bardzo wartościowe – na pewno nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym kraju.

Mimo zmęczenia wywołanego treningami oraz  zwiedzaniem Kiszyniowa  wszyscy wróciliśmy do domów z uśmiechem na ustach, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Hala sportowa - Okinawa KAIKAN
IOGKF International

Obrazy newsów: 0kinawa_kaikan_2017.jpg

4 marca o godz. 9.30 na Okinawie został otwarty w Tomigusuku Castle Park-OKINAWA KARATE KAIKAN. Od tej pory spełniać będzie rolę najwazniejszej budowli karate na świecie. Uroczystego otwarcia dokonał Gubernator Prefektury Okinawy - Takeshi Onaga oraz minister rzadu Japonii Yosuke Tsuruho . W mowie otwarcia podkreślono " ...kontynuacja rozpowszechniania karate powstałego na Okinawie ma się odbywać przez Okinawa Karate Kaikan ...".

W ceremoni otwarcia uczestniczyło ponad 1000 osób ( władze rzadowe , politycy , biznesmeni i najwięksi mistrzowie światowego karate). W elitarnym gronie mistrzów tradycyjnego karate był Sensei Morio Higaonna - 10 Dan. Oprócz oficjalnego ceremoniału otwarcia odbyły sie pokazy karate a przedstawiciele władz zasadzili symboliczne drzewka.

Karate Kaikan znajduje się ok. 15 min. jazdy samochodem od lotniska w Naha. Powierzchnia całkowita Okinawa Karate Kaikan wynosi około 7800 metrów kwadratowych.

Bydgoski turniej - Droga Smoka 2017

Obrazy newsów: bydgoszcz_2017.jpg

25 lutego 2017 roku w Honbu Dojo Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA w Bydgoszczy odbył się turniej sprawnościowy dzieci i młodzieży pod nazwą „Droga Smoka”. Turniej „Droga Smoka” polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, sprawnościowych z elementami różnych dyscyplin sportowych, w tym sportów walki. W turnieju sprawnościowym udział wzięło 28 zawodników i zawodniczek w wieku od 4 do 11 lat. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód, w którym trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną i zaprezentować proste techniki karate.  

Najważniejsza jest integracja i dobra zabawa, zwłaszcza dla najmłodszych członków !!!!

 Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary za udział i wzorową postawę. Nie zabrakło niespodzianki, Organizatorzy - Sensei Tomasz Siewkowski i Sensei Dariusz Bala przygotowali poczęstunek, który zaskoczył wszystkich również rodziców a, mianowicie czekolady z owocami które okazały się fantastycznym pomysłem. Mamy nadzieję, że smakowało! Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom za wsparcie i za okazałą pomoc. Miejmy nadzieję, że Turniej „Droga Smoka” stanie się imprezą cykliczną, przyciągającą coraz więcej zainteresowanych. Do zobaczenia. OSU!!

Koszulki i plecki karate
IOGKF Polska

Obrazy newsów: torby_i_koszulki_klubowe.jpg

18 stycznia 2017r Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA zaprezentował nowe wzory koszulek, toreb oraz plecaków klubowych. Oczekiwania osób ćwiczących oraz rodziców były bardzo duże ponieważ po raz pierwszy w historii ogólnopolskiego stowarzyszenia zaprojektowała i wykonała je firma MAX Druk.

Trzeba przyznać, że nie różnią się one znacząco od tych z poprzedniego sezonu. Zgodnie z tradycją, zachowano  barwy  kolorystyczne charakterystyczne dla naszej międzynarodowej organizacji IOGKF. Osoby zainteresowane pozyskaniem nowych koszulek i plecakow proszone są o kontakt z instruktorami klubowym w swoich macierzystych klubach.

Wygenerowano w sekund: 0.25 - 135 zapytań MySQL 5,307,545 unikalne wizyty