Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 41
· Najnowszy użytkownik: Slawek
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Biuletyn informacyjny IOGKF Polska
IOGKF Polska

Obrazy newsów: biuletyn_nr_2.jpg

 

 

 

Miło jest nam poinformować, że drugie wydanie magazynu Hakutsuru jest już gotowe.

Jesli chcesz pozyskac biuletyn wystarczy napisać na adres e-mail: shodan_legnica@wp.pl

Biuletyn wydawany jest w pliku pdf - jest całkowicie darmowy!!!

W II kwartalniku nie zabrakło artykułów dot. samoobrony, kobudo czy kultury Dalekiego Wschodu. Przedstawiamy tematy którymi żyje rynek. Mamy nadzieję, że „Hakutsuru” spełni Wasze oczekiwania.

Czekamy na wszelkie uwagi na temat magazynu.

Zapraszamy do współpracy.  OUS!

Światowy Dzień Karate
IOGKF International

Obrazy artykułów: mistrzowie_karate.jpg

Data 25 października nie jest wybrana przypadkowo. W tym dniu w 1936 roku odbyło się w Naha na Okinawie w Showa Kaikan spotkanie wybitnych autorytetów karate. Celem spotkania było określenie dróg rozwoju dla karate. Organizatorem spotkania była okinawska gazeta „Ryukyu Shinpo”. W obradach uczestniczyli mistrzowie karate: Chomo Hanashiro, Choki Motobu, Choshin Chibana, Shinpan Shiroma, Chotoku Kyan, Juhatsu Kyoda, Chojun Miyagi, Chotei Oroku, Genwa Nakasone oraz 11 zaproszonych gości reprezentujących elity Prefektury Okinawy. Dyskutowano nad zatwierdzeniem nazwy karate pisanej jako „pusta ręka” (zapis ten jako pierwszy użył mistrz Chomo Hanashiro już w 1905 roku). Zaproponowano aby dodać do nazwy karate przyrostek „do” by pełna nazwa sztuki walki powstałej na Okinawie brzmiała Karate Do. Dyskutowano nad sposobem przeprowadzenia unifikacji kata z podziałem na dwie grupy: kata fundamentalne (Naihanchi i Sanchin) oraz Kaishu Kata (czyli pozostałe). Rozmawiano o konieczności usystematyzowania skali stopni, wymagań egzaminacyjnych i tytułów instruktorskich. Mówiono o wzrastającej pozycji karate na świecie i przywódczym charakterze Prefektury Okinawy w dalszym jego woju. W kilka miesięcy później, w styczniu następnego roku zorganizowano kolejne spotkanie (na zamieszczonym zdjęciu mistrzowie uczestniczący w nim), na którym podjęto końcowe decyzje zainicjowane właśnie 25 października 1936 roku. Ponieważ były to kluczowe dla całego światowego karate wydarzenia, władze Prefektury Okinawy zadecydowały w 70- rocznicę tamtych wydarzeń aby to właśnie w tym dniu – dniu tego historycznego „meetingu” obchodzić DZIEŃ KARATE.


Obecnie karate uprawia około 60 milionów ludzi na wszystkich kontynentach. Wyróżnia się 6 tradycyjnych styli karate: SHORIN-RYU (Anko Itosu), SHORIN-RYU (Chotoku Kyan), GOJU-RYU (Chojun Miyagi), UECHI-RYU (Kanbun Uechi), SHITO-RYU (Kenwa Mabuni), SHOTOKAN (Gishin Funakoshi). Wszystkie te style utworzyli mistrzowie z Okinawy. Inne z uprawianych i popularnych styli są kombinacjami tych sześciu wyżej wymienionych. I tak np. KYOKUSHINKAI (Masutatsu Oyama) to połączenie Shotokan i Goju-Ryu a WADORYU (Hironori Ohtsuka) to Shotokan z elementami Shindo Yoshin-Ryu Jujitsu. W obrębie każdego stylu funkcjonuje od kilku do kilkudziesięciu szkół karate, które posiadają własne struktury międzynarodowe.

Szkolenie i konsultacje kadry IOGKF Polska
IOGKF Polska

Obrazy newsów: seminarium_2020.jpg

Weekend, 25 - 27 wrzesień  2020, przebiegł bardzo pracowicie dla członków ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF Polska. W bydgoskim Honbu Dojo odbyło się  seminarium Karate Goju-Ryu, które poprowadził Sensei Tomasz siewkowski, posiadacz mistrzowskiego stopnia - V DAN.

Sensei Tomasz poprowadził  trening poświęcony elementom kihonu, kata i kumite, zwracając szczególną uwagę na to, że każdy element treningu służy doskonaleniu umiejętności walki i dlatego też trening należy traktować jako walkę i pracować na treningu z pełnym poświęceniem, co zaowocuje dobrym opanowaniem trudnej sztuki Karate-Do. Wielokrotnie podkreślał, że Karate nie ćwiczy się dla wyróżnień sportowych. Jest to przede wszystkim droga do samodoskonalenia się.

Po zakończeniu części technicznej odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów za egzamin mistrzowski, który odbył się w dniach 18-20 październik 2019 przed Sensei Masakazu Kuramto - 7 Dan z Okinawy oraz Sensei Victor Panasiuk -7 Dan z Mołdawii.

CERTYFIKATY ZA ZDANY EGZAMIN ODEBRALI:
  1. Marek Wołoszyn - 3 Dan - Żary,
  2. Eugeniusz Krempeć - 3 Dan - Bydgoszcz,
  3. Marek Bajkowski - 2 Dan - Gdynia,
  4. Adam Lustoń - 2 Dan - Bydgoszcz.

Na zakończenie nasi instruktorzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z głównym instruktorem Sensei Tomaszem Siewkowskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! OSU

Wygenerowano w sekund: 0.22 - 129 zapytań MySQL 20,949,960 unikalne wizyty