Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 42
· Najnowszy użytkownik: Szymon_Byd
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
II Kurs Instruktora Karate Goju-Ryu IOGKF
IOGKF Polska

Obrazy newsów: kurs_instruktorski.jpgSerdecznie zapraszamy na drugą edycję Kursu Instruktora Karate Goju-Ryu IOGKF.

Kurs składa się z trzech weekendowych zjazdów: 08-09.05.2021 r.  15-16.05.2021 r.  12-13.06.2021 r.

Zakres tematyczny kursu obejmuje zagadnienia związane z zasadami prawidłowego przygotowania rozgrzewki. Omówione zostaną metody treningowe stosowane w treningu sportowym (metoda powtórzeniowa, obwodowa, interwałowa, ciągła) w kształtowaniu poszczególnych cech motorycznych, tj. siły, szybkości, wytrzymałości. Poznamy zasady układania cyklu treningowego z podziałem na: jednostkę treningową, mikrocykl, makrocykl. Omówione zostanie prawo adaptacji i zjawisko superkompensacji w postępach treningowych zawodnika. Ważnym elementem kursu będzie zapoznanie uczestników ze sposobami zdrowego i bezpiecznego rozciągania mięśni. Zapoznamy się z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Przybliżymy nauczanie karate w poszczególnych grupach wiekowych; dobór ćwiczeń i obciążeń treningowych w zależności od wieku ćwiczących. Wykorzystanie metody powtórzeniowej w nauczaniu podstawowych bloków, uderzeń i kopnięć. Poznamy metodykę nauczania technik ręcznych i nożnych. Wykorzystanie sprzętu treningowego w procesie nauczania. Zapoznamy się z różnego rodzaju multimediami w treningu sportowym.

Cena: 1000 zł – pełny kurs Instruktora Karate Goju-Ryu IOGKF Polska. Szczegółowe zasady otrzymania rabatów można uzyskać pisząc na adres: shodan_legnica@wp.pl W cenie:

• zaświadczenia o ukończeniu kursu w języku polskim i angielskim, legitymacja instruktorska,

• ubezpieczenie OC instruktora, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, materiały szkoleniowe.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: shodan_legnica@wp.pl  Zapraszamy serdecznie !

Seminarium szkoleniowe 2021
IOGKF Polska

Obrazy newsów: bydgoszcz_21.jpg

W dniach od 29 do 31 stycznia 2021 roku w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbyły się konsultacje kadry instruktorów i ich asystentów. W spotkaiu udział wzieły osoby treniujące w takich klubach jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdyna, Kwidzyń, Lódź, Sieradz, Warszawa, Zakopane oraz Żary. Przećwiczyliśmy marteiał kata od Gekisai Dai Ihi do Kururunfa łacznie z bunkai a także skupiliśmy się na treningach kumite.

Każde zgrupowanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, różnych taktyk dotyczących treningu, elementów samoobrony ale przede wszystkim to spotkanie się w gronie przyjaciół dzielących tą samą pasję - tradycyjne okinawskie Karate Goju-Ryu. Po zakończonym treningu Sensei Tomasz Siewkowski - 5 Dan wręczył oficjalnie certyfikat na stopnień mistrzowski 3 Dan Sensei Marcinowi Janerowi z Bydgoszczy.

W godzinach wieczornych odbył się egzamin na czarny pas - Shodan. Rafał Robak, Wiesław Giziński, Rafał Nawrocki, Mariusz Kwiatkowski, Rafał Tokarczyk, Robert Stefański, Amadeusz Januchowski oraz Martyna Felczak - zaliczyli pozytywnie egzamin. Ogromne brawa !!! Egzamin był wymagający, ale przygotowanie adeptów było na tyle dobre, że wszyscy zaliczyli go bez żadnej  wpadki – błędu.

Kolejne seminarium zaplanowane jest na przełomie kwietnia-maja br.  Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby: które trenują karate,  które chcą rozwijać swoje umiejętności oraz podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 Sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!

Samoobrona kobiet 2020
IOGKF Polska

Obrazy newsów: bydgoszcz_samoobrona_2019_-_1.jpg

Pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA ponad 30 kobiet z Bydgoszczy uczestniczyło w IV edycji kursu samoobrony. Bezpłatny kurs to pomysł Bydgoskiego Klubu na promocję tradycyjnego Karate z Okinawy.

Kurs skierowany był do kobiet powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwanie!!! W siedzibie Bydgoskiego stowarzyszenia otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. Niestety mogliśmy stworzyć tylko jedną trzydziestoosobową grupę. Reszta pań trafiła na listę rezerwową.

Uczestniczki już na pierwszych zajęciach dowidziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się postaw i technik obronny, które mogą być przydatne na ulicy. Są to techniki które były dostosowane do potrzeb naszych kursantek. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ćwicząc po półtorej godziny - Na kurs przyszła między innymi pani Iwona - Chciałam zrobić coś tylko dla siebie. Jestem mamą trójki dzieci, chciałam nauczyć się bronić, na wypadek napadu. Podobnego zdania jest pani Joanna. Tutaj nauczyłam się podstaw samoobrony i przez to mogę czuć się bezpieczniej. To na pewno ciekawe doświadczenie.

oprac./AR

Wygenerowano w sekund: 0.20 - 129 zapytań MySQL 28,114,071 unikalne wizyty