Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 42
· Najnowszy użytkownik: Szymon_Byd
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Nowy kalendarz imprez - 2022
IOGKF Polska

 

Obrazy newsów: iogkf_kalendarz.jpg

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez orgzanizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie IOGKF Polska na rok 2022

Kurs - Samoobrona Kobiet 2021
IOGKF Polska

Obrazy newsów: samoobrona_kobiet_2021.jpg

Pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA 25 kobiet z Bydgoszczy i okolic uczestniczyło w V edycji kursu samoobrony. Bezpłatny kurs to pomysł Bydgoskiego Klubu na promocję tradycyjnego Karate z Okinawy.

Kurs skierowany był do kobiet powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwanie!!! W siedzibie Bydgoskiego stowarzyszenia otrzymaliśmy ponad 80 zgłoszeń. Niestety mogliśmy stworzyć tylko jedną 25 osobowa grupę. Reszta pań trafiła na listę rezerwową. Kolejny kurs odbędzie się w marcu 2022r.

Uczestniczki już na pierwszych zajęciach dowidziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się postaw i technik obronny, które mogą być przydatne na ulicy. Są to techniki które były dostosowane do potrzeb naszych kursantek.

Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ćwicząc po półtorej godziny - Na kurs przyszła między innymi pani Katarzyna - Chciałam zrobić coś tylko dla siebie. Jestem mamą trójki dzieci, chciałam nauczyć się bronić, na wypadek napadu. Podobnego zdania jest pani Agta. Tutaj nauczyłam się podstaw samoobrony i przez to mogę czuć się bezpieczniej. To na pewno ciekawe doświadczenie.

Szczecin 2021 - Dni Japońskie
IOGKF Polska

Obrazy newsów: japan_fest.jpg

Po pięcioletniej nieobecności do Szczecina wrócił Japan Fest. Wydarzenie promujące kulturę i sztukę japońską to kontynuacja imprezy organizowanej w poprzednich latach przez stowarzyszenie ENSO. W tym roku współorganizatorem jest Szczeciński Klub Azji.

Ostatni Japan Fest odbył się w 2016 roku. Dom Kultury Krzemień oraz Szczeciński Klub Azji połączyli swoje siły, aby stworzyć reedycję znanego i lubianego wydarzenia. Impreza odbyła się w sobotę, a prelekcje, przedstawienia oraz warsztaty trwały od godziny 10 do 19. Idea (wskrzeszenia Japan Fest red.) powstała mniej więcej w lutym, a w marcu dokonywano już pierwszych ustaleń. Musieliśmy zebrać fundusze, zaprosić gości. Najintensywniejsze przygotowania trwały przez ostatni miesiąc – wspominał Grzegorz Tyliszczak, koordynator ds. współpracy w Szczecińskim Klubie Azji.

Program Japan Fest 2021 przewidywał wiele atrakcji. Uczestnicy mogli spróbować sił w kaligrafii, tworzeniu origami oraz grze w GO, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat ceremonii herbacianej czy kuchni japońskiej. Odbyły się także dwa konkursy: plastyczny „Japonia moimi oczami” oraz cosplay (czyli konkurs na najlepsze przebranie). Na imprzezie pojawili się goście, którzy przybyli do naszego miasta m.in. z Wrocławia (Grupa Kobito Rakugo prezentująca japoński teatr jednego aktora) oraz Poznania (prof. Maho Ikushima, prowadząca warsztaty kaligrafii).

Nie mogło zabraknąć pokazu sztuk walki, bowiem patronat nad Japan Fest 2021 objął Klub Sztuk Walki "Shodan" z Legnicy. Przedstawiciele Klubu, wspólnie z przyjaciółmi z Bydgoszczy i Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin, stworzyli pokaz walk oraz otwarty trening karate Goju-Ryu. Podczas wydarzenia zaprezentowali się również: Okami Kendo Szczecin, Szczecińska Akademia Aikido, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū - Tonbo Szczecin, Szczecińska Akademia Taijiquan oraz Husaria Karate Szczecin.

Kurs Instruktora Karate Goju-Ryu IOGKF
IOGKF Polska

Obrazy newsów: kurs_instruktorski_2021.jpg

Kurs Instruktora Karate Goju-Ryu odbył się w terminie 08.05-13.06.2021 r. w Honbu Dojo w Bydgoszczy. W kursie uczestniczyło 8 osób. Głównym instruktorem prowdzącym był Sensei Jerzy Łabiński z Legnicy. Taki kurs to nie tylko forma zdobycia uprawnień karate lecz również niesamowita możliwość poszerzenia swojej wiedzy, poznania ciekawych ludzi, poprawy własnych umiejętności treningowych. Podział wiedzy na moduły był świetny, dzięki niemu nikomu nie mieszała się zdobyta wiedza.

Bez wątpienia jest to kurs dla każdego - Ukończenie kursu i zdobyta wiedza daje możliwość założenia klubu i prowadzenia zajęć dla różnych grup wiekowych, których celem jest nauka i doskonalenie technik samoobrony.

Kolejny Kurs Instruktora Karate Goju-Ryu planujemy na jesień 2021r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby: które trenują karate,  które chcą rozwijać swoje umiejętności oraz podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 Sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl 

Seminarium szkoleniowe 2021
IOGKF Polska

Obrazy newsów: bydgoszcz_21.jpg

W dniach od 29 do 31 stycznia 2021 roku w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbyły się konsultacje kadry instruktorów i ich asystentów. W spotkaiu udział wzieły osoby treniujące w takich klubach jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdyna, Kwidzyń, Lódź, Sieradz, Warszawa, Zakopane oraz Żary. Przećwiczyliśmy marteiał kata od Gekisai Dai Ihi do Kururunfa łacznie z bunkai a także skupiliśmy się na treningach kumite.

Każde zgrupowanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, różnych taktyk dotyczących treningu, elementów samoobrony ale przede wszystkim to spotkanie się w gronie przyjaciół dzielących tą samą pasję - tradycyjne okinawskie Karate Goju-Ryu. Po zakończonym treningu Sensei Tomasz Siewkowski - 5 Dan wręczył oficjalnie certyfikat na stopnień mistrzowski 3 Dan Sensei Marcinowi Janerowi z Bydgoszczy.

W godzinach wieczornych odbył się egzamin na czarny pas - Shodan. Rafał Robak, Wiesław Giziński, Rafał Nawrocki, Mariusz Kwiatkowski, Rafał Tokarczyk, Robert Stefański, Amadeusz Januchowski oraz Martyna Felczak - zaliczyli pozytywnie egzamin. Ogromne brawa !!! Egzamin był wymagający, ale przygotowanie adeptów było na tyle dobre, że wszyscy zaliczyli go bez żadnej  wpadki – błędu.

Kolejne seminarium zaplanowane jest na wrzesień br.  Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wygenerowano w sekund: 0.20 - 135 zapytań MySQL 36,710,772 unikalne wizyty